https://www.traditionrolex.com/36

1994

V našich hlavách se poprvé rodí myšlenka začít se našemu koníčku věnovat o něco více a nabízet naše výrobky veřejnosti. Začínáme pracovat, ještě s jedním kolegou řemeslníkem, na výrobě westernových doplňků. Snažíme se tak alespoň trochu posílit rodinný rozpočet během péče o tři malé děti.

Zaměřujeme se na jednoduchost designu a kvalitu používaného materiálu. Kolega má na to však jiné názory. Obchodně se kvůli tomu nakonec rozcházíme.

Ruční řezačka

1995

Zakládáme vlastní rodinnou firmu. Zpočátku se zaměřujeme na kynologické potřeby - obojky, vodítka. Jenže na ty se stále více zaměřuje i zahraniční konkurence. Trh je přesycen spoustou nejrůznějších doplňků pro domácí mazlíčky. Spolupracujeme pouze s českými koželužnami, proto nemůžeme cenově konkurovat výrobkům z Asie, kde je materiál levnější.

Snažíme se své výrobky inovovat a posouvat se v řemesle o něco dále. Během toho si všímáme, že na českém trhu je nouze o kvalitní kožené řemeny. Vznikají tak naše první opasky.

Pánský opasek

1997

Výroba opasků nás baví. Získáváme zkušenosti, navštěvujeme staré řemeslníky, sedláře. Tradiční způsoby výroby rozvíjíme a vytváříme si tak postupně vlastní osobitý styl. Zajímají se o nás první odběratelé, postupně zásobujeme stále více obchodů. Prodáváním našich výrobků přes prostředníka nemáme kontakt s konečným zákazníkem, což nám začíná časem vadit.

Proto hledáme jiné cesty distribuce a vyrážíme „s kůží na trh“. Pořizujeme stánky a osobně jezdíme na jarmarky. Navzdory počáteční nedůvěře si naše opasky získávají stále další zákazníky. Kupují jeden, po dobré zkušenosti pak další. Máme radost, že se k nám spokojení zákazníci vracejí. Motivuje nás to k další práci. Někteří se svými přáními jezdí až k nám do dílny na Komárově.

Zákazníků přibývá. Posilujeme výrobu, nakupujeme repasované stroje z bývalého Svitu. Opasky stále děláme částečně ručně, ale zapojujeme do práce i tyto staré stroje. Kůži řežeme ručně už pouze u výroby opasků na přání, při sériové výrobě používáme řezačku. Otvory v opascích vysekáváme ručně ovládaným lisem. Hrany zahlazujeme dubovým kotoučem. Díky tomuto částečnému nasazení strojů práci urychlujeme a můžeme se tak dostat s cenou níže. Stále ovšem každý opasek projde několikrát našima rukama a tím udržujeme vysokou kvalitu a originalitu každého kusu.

Zůstáváme dál rodinnou firmou. I když by se někdy pomocná ruka hodila, máme trošku obavu, že bychom se pak místo výroby opasků, která nás tolik baví a naplňuje, museli věnovat spíše zaučování a vedení nových zaměstnanců.

Vánoční trhy 2016

2016

Za více než 20 let práce jsme se již stali mistry ve svém oboru a na trhu si našli své místo. Máme spoustu stálých zákazníků, kteří na naše opasky nedají dopustit. Cení si na nás jak poctivého řemesla, tak i kvality námi používaných materiálů.

Odběr opasků je takový, že musíme některé trhy odříkat. Nestíháme totiž současně vyrábět takový objem opasků a jezdit osobně prodávat na všechny jarmarky. Jsme přeci jen rodinná firma. Jezdíme už jen na hrstku akcí. Někteří zákazníci tímto však ztrácejí přístup k našim výrobkům a nelíbí se jim to. Proto začínáme pracovat na novém e-shopu. Opasky tak budou dostupné všem.

Řezačka

2017

Máme nový e-shop. Na některé jarmarky jezdíme dál a osobně se setkáváme s novými i již stálými zákazníky. Díky možnosti objednávky opasků na internetovém obchodě však šetříme čas i náklady těm, kteří o nás již vědí.

Nabídku opasků pravidelně rozšiřujeme a snažíme se opásat i zákazníky se speciálním přáním či zájmy. Vyrábíme například opasky k dobovým oděvům, k tradičním krojům, motorkářské opasky, ale i elegantní opasky pro pravé gentlemany i moderní dámy.

Ruční výroba je zákazníky v současnosti pořád více žádaná. Oprašujeme tedy staré nástroje a vracíme se tak trochu ke kořenům řemesla.

Dnes umíme splnit opaskové přání snad každému – díky speciální službě výroby opasku na přání. U takového pásku si můžete sami zvolit nejen barvu kůže, přezku či styl a barvu obšití, ale lze na něm mít např. i svůj monogram. Opasky na přání vyrábíme kompletně ručně.

Elegatní opasek
Vyberte si i vy u nás svůj nový pásek nebo si nechte vyrobit opasek na přání.

Těšíme se, až vás vybavíme!
Jurčovi

Od výroby k zákazníkovi

podívejte se, jak vyrábíme každý opasek z naší dílny

opasky Jurča - od výroby k zákazníkovi