https://www.traditionrolex.com/36
Zpět do aktualit

Jarmarky 2018

5a92ee50cf-fotky.jpg

S blížícím se jarem, a tedy i s blížící se sezónou různých druhů jarmarků a kulturních událostí, bychom Vás chtěli informovat o tom, kde bude možné nás v blízké době nalézt. U mnoha míst Vás naše přítomnost určitě nepřekvapí, protože se těchto událostí účastníme každý rok již odedávna.

Naši celoroční pouť započneme 31. března - 1. dubna na Velikonočním jarmarku v Uherském Hradišti, tedy v regionu proslulém svébytným folklórem, cimbálovou muzikou, kvalitním vínem, bohatě zdobenými kroji a řadou zachovaných lidových tradic. Jako každý rok se bude akce konat na Masarykově náměstí, kam přijede nad 140 zručných řemeslníků, zabývajících se tradiční lidovou a uměleckou výrobou.  

Fotky řemeslného stánku Opaskyjurča

Další naše zastávka bude v nejjižnějším cípu Moravy, tedy v Moravské Nové Vsi. Zde se zúčastníme dne 1. května akce s názvem Den lidových řemesel, kde si vyberete z nepřeberného množství originálních rukodělných výrobků a shlédnete názorné ukázky jejich výroby.  V našem stánku Vám ke stávajicímu sortimentu opasků nabízíme také dobové doplňky. Mezi tyto výrobky spadají například rytířské opasky, řetízkové opasky, brašničky, korzety a nátepníky.

Berouně nás můžete nalézt 5. - 6. května na Jarních hrnčířských a řemeslných trzích. Trhy v Berouně se konají dvakrát do roka a jsou v regionu již tradicí. Berounští hrnčíři byli již ve středověku vážení řemeslníci. Červeně zbarvenou keramiku měli v oblibě již  Rudolf II. a Vilém z Rožmberka. Na jarmarku můžete nalézt nejen repliky této keramiky, ale i keramiku různých technik z celé republiky. Jarní trhy se uskuteční od 8 hodin až do večera. Součástí této akce je dále řemeslný jarmark, nejrůznější koncerty a ochutnávky staročeských specialit.

Dobový rytířský opasek s nátepníkem

 

Litomyšl je nejen město zapsané  na listině UNESCO  a rodištěm Bedřicha Smetany, ale je také dějištěm mnoha zajímavých kulturních událostí jako je například Starodávný jarmark konaný dne 23. června, kde Vám můžeme slíbit svou účast. Zde je pozváno přes 100 řemeslníků, kteří budou předvádět svá tradiční řemesla. Součástí této akce je samozřejmě hudební doprovod u Moravského sloupu.

Tímto Vás srdečně zveme na výše zmíněné akce a těšíme se na případná shledání!